Cups&Pups Mekanı hakkında mekan sahibi Nur Edige ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı buraya bırakıyoruz. Biz röportaj boyunca çok keyif aldık, umarız siz de ziyaretinizle memnun kalırsınız.

Yazar

Alperen KÖK

Kategori

Nerede Ne Yenir?

Yayınlanma Tarihi

Şubat 14, 2020

Yazar Instagram

alperenkok
  • Cups&Pups hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Üçüncü nesil kahveci olan bir işletmeyiz. Hayvan dostu olan işletmemizde siz masanızda otururken hayvanlarla haşır neşir olabiliyorsunuz.

  • Cups&Pups’ı açmanızdaki etkenler nelerdi?

En büyük hayalim hizmet sektöründe yer almaktı. Bu bağlamda işsiz kalınca burayı açmaya karar vermiş oldum.

  • Cups&Pups adının sizin için özel bir anlamı var mıdır? Varsa biraz bahseder misiniz?

Başlangıçta köpek olacak diye yola çıkmıştık çünkü kendi evimdeki köpeklerimi işletmeye getirmek istiyordum. Pups olmasındaki en önemli nokta da buydu zaten. Misafirlerimizin de yanında kendi hayvanlarını getirmelerini istiyoruz.

  • Kadın girişimci olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Bu zamana dek kadın girişimci olmanın açıkçası ne çok avantajını ne de çok dezavantajını görmedim. Bence hizmet sektöründe böyle bir zorluk olmuyor yaptığınız işi seviyorsanız. Çünkü iş sevgisi olduğunda zorluk bile zorluk olarak gelmiyor.

  • Disiplin ve hijyen için nelere dikkat edersiniz?

Öncelikle kendim temizliğe çok önem veriyorum. Bu yüzden personelimin de buna dikkat etmesini istiyorum. Personelime temiz ve disiplinli olmanın mantığını anlatmaya çalışıyorum. Çünkü bu konuda mantık oturduktan sonra her şey çorap söküğü gibi geliyor. Hayvanların kesinlikle bara girmeleri yasak ama onları hırpalayarak değil sevgi ile uzaklaştırıyoruz. Hayvanların temizliğine ayrı bir özen gösteriyor ve yemek yenen masalardan uzak tutuyoruz. Kadınların bahar temizliği gibi yaptığı temizliği biz işletmemizde neredeyse her gün yapıyoruz.

  • Cups&Pups’ı uzun vadede bekleyen planlar nedir?

İlk hedefimiz kıyı kesiminde bir şube daha açmak. Çünkü önceki seyahatlerimizde orada çok iyi olan işletmeler göremedik. Bunun nedeni de işletmede çalışan baristanın sezonluk olması ve işletme sahiplerinin işletmede durmamasından kaynaklandığını düşünüyorum. Kaliteli kahveler ne yazık ki kalitesiz işçilikle birleşmiş durumda. Kahve ve alkolü birleştirmek gibi bir hedefimiz var. Bunu yaparken birinden birini ön plana çıkarmayı değil diğer işletmelerden farklı olarak ikisini de aynı özen ve önem derecesiyle hazırlayacağız.

  • Cups&Pups’ın en çok beğenilen ürünleri nelerdir?

Shakelerimiz çok iyi. Tatlılarım konusunda mütevazi davranamayacağım, özellikle tariflerini isteyen misafirlerimiz var. Demleme kahvelerimizi denemek için özellikle gelen bir hedef kitlemiz var. Bunlara ek olarak sandviçlerimiz revaçta. Özellikle tavuk füme sandviçimizi çok beğendiğini ileten misafirlerimiz olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.